Blog Kuchnia Czarów powstał 6 lipca 2014 r.


Skąd pomysł na Kuchnię Czarów?

Historia jest bardzo prosta - z dziewczyny, której do kuchni było zawsze nie po drodze, która - nazwijmy rzeczy po imieniu - nie lubiła gotować i sądziła, że nigdy się tego nie nauczy powstała zupełnie nowa, odmieniona osoba, która blogi kulinarne i inne publikacje dotyczące żywienia czyta garściami, poświęcając na to dużo czasu i z dnia na dzień "wkręcając" się w to coraz bardziej.

Wychodzę z założenia, że do wszystkiego trzeba dorosnąć, inni w kuchni czują się jak ryba w wodzie od początku, na pozostałych musi przyjść czas. Ja po prostu należałam do tej drugiej grupy :).

Wszystkie przepisy zamieszczone na blogu mają podaną wartość odżywczą danego posiłku, dzięki czemu łatwo możesz sprawdzić i skontrolować np. ilość spożywanych kalorii.

Jeśli szukasz przepisów prostych w przygotowaniu, z łatwo dostępnych produktów - jesteś we właściwym miejscu :). W prostocie tkwi siła.
Jeśli szukasz artykułów dotyczących odżywiania, sportu, powiązań pomiędzy psychologią a odżywianiem to świetnie trafiłeś.

Odpowiedni sposób odżywiania się (nie dieta, która negatywnie nam się kojarzy) oraz aktywność fizyczna są kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Zmiany wymagają czasu, ale przyjdzie taki moment w Twoim życiu, kiedy dział ze słodyczami w sklepie będziesz omijać szerokim łukiem, a zamiast kolejnego serialu w telewizji wybierzesz wycieczkę rowerową.

Indywidualizacja to niezmiernie ważna kwestia! Wsłuchaj się w swój organizm i każde działania, które względem niego podejmiesz dostosowuj tak, aby "wyciągnąć z nich" jak najwięcej dla siebie. Jako nieustająco kształcąca się dietetyczka, a wkrótce także psychodietetyk postaram się Ci w tym pomóc.

Powodzenia!


Jeśli masz jakieś pytania, sugestie zapraszam do kontaktu: kuchniaczarow@gmail.com


Współpraca - jeśli możesz zaproponować mi współpracę zgodną z tematyką bloga oraz zgodną z moim stylem życia - skontaktuj się ze mną.

https://www.facebook.com/pages/Kuchnia-Czar%C3%B3w/484206718349798

0 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Wkrótce zostanie on zaakceptowany i opublikowany pod tym postem.